SÜRDÜRÜLEBİLİR

Yeni nesil AQUAPANEL® Teknolojisi’ne sahip Knauf Dış Cephe Duvarları, enerji verimliliği ve üretim açısından bakıldığında geleneksel sistemlerden daha iyi performansı ile birçok sürdürülebilirlik avantajı sunar.

AQUAPANEL® Dış Cephe Duvarı, inşaat sürecinden kullanıma kadar tüm oluşum süreçlerinde çeşitli sürdürülebilirlik avantajları sağlar. 

AQUAPANEL® Dış Cephe Duvarı, geleneksel yapı malzemelerine kıyasla daha düşük bir hacme sahip, daha hafif bir yapı malzemesi olması sayesinde, inşaat sırasında %50'ye varan oranlarda daha az birincil enerji gereksinimine sahiptir ve üretim aşamasında %30'a varan oranlarda daha az CO2 salınımı görülür.

Enerji Verimliliğinde Yüksek Performans

AQUAPANEL® Teknolojisi’ne sahip Knauf Dış Cephe Duvarı geleneksel sistemlerden daha ince bir duvar konstrüksiyonu oluştursa da enerji verimliliği konusunda aynı performansı gösterir.

Geleneksel yapı malzemeleriyle oluşturulmuş duvarlar 32-34,5 cm ile 0,20 W/m2K değerinde bir enerji verimliliğine ulaşırken, AQUAPANEL® Dış Cephe Duvarları sadece 22 cm kalınlık ile bu değere ulaşabiliyor. (Her iki sistemde de 16 cm yalıtım malzemesi kullanıldığı varsayılmıştır). 

Bu durum, kullanılabilir alanlardan çok fazla ödün vermeden, herhangi bir binaya eklenebilecek ilave yalıtım malzemesi de dikkate alındığında, AQUAPANEL® Dış Cephe Duvarları’nın enerji verimliliği açısından da üstünlük sağladığını göstermektedir.

Ayrıca bakınız: 

 

İLETİŞİM

Size en yakın Knauf ekibi

KNAUF A.Ş.
Üniversiteler Mah. 1598. Cad. No:16 TR-06800 Bilkent – Çankaya / ANKARA
Tel.: +90 312 297 01 00
Fax: +90 312 266 45 06
E-posta: info@knauf.com.tr