ŞİRKETİMİZ

Knauf, 1932 yılında iki maden mühendisi kardeş Karl ve Dr. Alfons N. Knauf tarafından kuruldu. Bugün aynı başarıyı yönetim ortakları Manfred Grundke ve Alexander Knauf devam ettirmektedir.

Merkezi Almanya Iphofen’de bulunan Knauf’un dünyada 60'ı aşkın ülkede 150 üretim tesisi ve 26.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Yıllık cirosu 6.27 milyar Euro’dur (2013). Knauf; alçı, kartonlu alçı plaka (Alçıpan®), cam yünü, genleştirilmiş perlit ve yalıtım malzemeleri ile dünyanın önde gelen yapı malzemeleri üretici firmalarından biridir.

Knauf Grubu;
Knauf A.Ş AQUAPANEL® markası ile çimento bazlı dış cephe,
ıslak hacim, tavan ve zemin plakalarını,
Knauf Insulation markası ile yüksek standartlarda polistren ve mineral yün yalıtım ürünlerini,
Marmorit markası ile kireç ve çimento bazlı hazır sıvadan oluşan ürünlerini,
PFT markası ile alçı sıva makinelerini,
AMF markası ile yüksek kaliteli taşyünü tavan elemanlarını,
Knauf Bauprodukte markası ile profesyonel ve kendin yap sektörü için yapı kimyasallarını,
Knauf ve Richter System markası ile metal profil ve aksesuarlarını,
Rissler markası ile dekoratif alçı plakalarını üretmektedir.

Şirketimiz, 1989 yılında Biltepe A.Ş. olarak Türkiye’nin ilk kartonlu alçı plaka fabrikası olan Ankara Fabrika’da üretimine başlamıştır. 1997 yılının ikinci yarısında dünya devi Knauf ile birleşerek “Tepe Knauf” adını almıştır. 2000 yılından itibaren ise %100 Knauf olarak yatırımlarına devam etmiştir. Yine aynı yılda Türkiye’deki ikinci kartonlu alçı plaka fabrikasını İzmit’te hizmete sokmuş, sonrasında üçüncü fabrikasını da İzmit’te kurmuştur. Avrupa’nın en büyük tesislerinden birisi olan Knauf’un dördüncü fabrikası ise Ahiboz Ankara’da 2009 yılında üretime başlamıştır.

Başta doğrudan sorumluluk bölgemizde bulunan KKTC, Lübnan, Suriye, Irak ve Ürdün'ün yanısıra, Birleşik Arap Emirlikleri, Afganistan, Avustralya, Azerbaycan, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Kongo, Fildişi Kıyısı, Cezayir, Mısır, Gabon, Gürcistan, Gana, Ekvator Ginesi, Yunanistan, Hırvatistan, Kırgızistan, Kazakistan, Libya, Makedonya, Mozambik, Nijerya, Romanya, Rusya, Sudan, Senegal, Somali, Togo, Tacikistan, Türkmenistan, Tunus, Venezuela ve Yemen’e de gerek diğer Knauf kuruluşları adına, gerekse Türkiye'deki değerli müşteriler aracılığıyla ihraç kaydı ile satış yapmaktadır.

Knauf, tescil hakkı kendisine ait olan tanınmış Alçıpan® markası ile kartonlu alçı plaka üretimi yapmaktadır. Aynı zamanda teknolojik toz üretimi yapan Knauf, Türkiye’nin TS-EN-ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi onaylanmış ve TSE Kalite Ödülü almış ilk kartonlu alçı plaka üreticisidir.

Türkiye’de 400’den fazla çalışanı ile Knauf, mimari projelere ücretsiz teknik ve ticari destek veren mimar ve mühendislerden oluşan kadrosu ile tüm illere satış öncesi ve satış sonrası hizmet vermektedir. Türkiye çapındaki geniş seçkin bayi ağı sayesinde tüm ürünleri bugün Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Eğitim Merkezleri’nin yanında Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği doğrultusunda 81 ilde bulunan Meslek Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezleri’nde ücretsiz uygulama eğitimi vermektedir.

Knauf, çevre ile uyumlu sanayileşerek, üretimde kalite güvencesi sağlayarak, standartların yüksek tutulması koşuluyla kullanıcı ve tüketiciye iyi hizmetler sunarak, Türk İnşaat Sektörü’ne dünyanın ulaştığı son teknolojiyi kazandırmak amacındadır. İnsani değerler, takım ruhu, sorumluluk ve girişimcilikten oluşan “Knauf Değerleri”’ni benimseyen, bu doğrultuda hareket eden çalışanları, sahip olduğu ürün çeşitliliği ve sistem bilinci ile “Sektöründe Öncü ve Lider” bir kurumdur.

İLETİŞİM

Size en yakın Knauf ekibi

KNAUF A.Ş.
Üniversiteler Mah. 1598. Cad. No:16 TR-06800 Bilkent – Çankaya / ANKARA
Tel.: +90 312 297 01 00
Fax: +90 312 266 45 06
E-posta: info@knauf.com.tr